Jak důležitý je pobyt dětí venku?

Dnes bylo venku krásně. Je tu někdo, koho by takové počasí nenalákalo k pobytu venku? Pevně věřím, že ruku by vás zvedlo minimum, pokud vůbec někdo.

Ale co když počasí venkovním hrátkám tak úplně nepřeje? Alespoň na první pohled.

Musíte se k pobytu venku nutit? Musíte své děti jen ztěžka lákat? Nebo zastáváte názor, že neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení?

A přemýšleli jste někdy nad tím, jaký vliv na nás pobyt v přírodě má a jak málo si ho obecně v dnešní době dopřáváme? A jak může pobyt venku ovlivnit proces učení?

Nad těmito otázkami, zejména v kontextu dětí, se zamýšlí Petr Daniš, ředitel vzdělávacího centra TEREZA, v publikaci Děti venku v přírodě: ohrožený druh?

Deti_Venku_v_prirode

Publikaci, stejně jako velké množství zajímavých článků, ale i praktických tipů a her, můžete najít na stránkách projektu Jděte ven, který si klade za cíl pomáhat rodičům, aby mohli s dětmi trávit více času venku, a aby je to venku bavilo.

A proč je pobyt venku i pro nás, jako školu, tak důležitý?

Výzkumy prokázaly, že hra, odpočinek a učení venku přispívá k tomu, že jsou děti zdravější, spokojenější a dokonce mají lepší studijní výsledky. Pobyt v přírodě obnovuje pozornost, zlepšuje soustředění a posiluje paměť. A v neposlední řadě při pobytu venku v rámci školy ubývá kázeňských problémů, roste zájem dětí o učení a snižuje se i počet absencí.

Hledáte pro své děti školu, která staví pobyt venku i v rámci výuky na přední příčky svého hodnotového žebříčku? Ozvěte se nám a my v září moc rádi přivítáme vašeho prvňáčka v našich řadách 🙂