Jak jsme na horách utužovali „školní kolektiv“

2015_11_22_-_ZS_V_Pohybu_-_Spolecna_fotka

Komunitní škola s rodinnou atmosférou.

To jsou první slova, která si o nás přečtete na našich stránkách. První, která od nás uslyšíte, potkáme-li se na živo. A první, která byste si měli při pohledu na náš barevný domeček na kolečkách vybavit.

Protože kde jinde se děti mohou učit lépe, než v bezpečném prostředí, mezi lidmi, jimž důvěřují?

Že jen planě neplácáme, ale myslíme to s tou rodinnou atmosférou vážně, o tom zajisté svědčí i uplynulý víkend, strávený společnou rekreací v Orlických horách.

Během pátku 20.11.2015 se sjelo 17 dospělých se svými 19 potomky, aby v příjemném penzionu na kraji Deštné, utužili vztahy a otužili své tělesné schránky uvyklé na polabské bezsněžné zimy.

Budoucí žáci ZŠ V Pohybu, ve věku od 3 měsíců do téměř 6 let (+ 1 prenatální), zde utvořili několik přirozeně migrujících skupin dělících se dle věku, temperamentu, pohybových schopností a herních preferencí. V těchto skupinkách či jednotlivě strávili většinu času volnou, z velké části společensky přijatelnou, hrou a rodiče vyžadovali jen v případech krajní nouze a hladu.

Rodiče, místy konsternování svou náhlou postradatelností, tak dostali prostor k plodným diskuzím, školním schůzím i decentnímu popíjení na baru.

Protože však naše škola klade značný důraz na pobyt svých svěřenců venku, i my jsme několikrát opustili vyhřátou chalupu a nechali na celou smečku působit čerstvý horský vzduch.

Při tom jsme absolvovali hromadnou dopolední procházku, večerní cestu lesem za svitu svíček zakončenou prskavkovými orgiemi a díky prvnímu letošnímu sněhu dokonce i stavbu minisněhuláků, miniiglů, koulovačku a bobování.

Naše velká školní „rodina“, se měla jednoduše skvěle.

Koneckonců, nic jiného jsme ani nečekali 🙂

Komentáře