Krásně bylo v Krasnici

Když se člověk zaměří na praktické záležitosti a řeší jeden problém za druhým, může se snadno stát, že v tom čirém pragmatizmu úplně ztratí to nejdůležitější. Původní ideu, myšlenku, vizi.

Prevencí takového vyhoření je v naší školní komunitě společně trávený čas.

Rodiče, děti, dobré jídlo, spousta smíchu, povídání o všem a o ničem a vzájemné sdílení.

Našich radostí, ale i obav. Třeba i těch se školou spjatých.

Těžko to všechno stihnout za jedno odpoledne a tak jsme se již podruhé společně vypravili na celý víkend mimo naše domovy a každodenní povinnosti.

Útočiště nám poskytl tábor v Krasnici (dost možná místo našich budoucích škol v přírodě ;-), kde jsme se, obklopeni lesy a loukami, dosyta vyřádili, vykecali a kromě toho si vyzkoušeli našeho nového průvodce lesním dnem, Petra, a organizátorku víkendových dobrodružných výprav, Vendy.

(Petra vám, stejně jako ostatní členy pedagogického týmu, již brzy představíme v sérii medailonků a mikrorozhovorů 🙂

Společný víkend tak svůj účel splnil a my už se těšíme na ten příští…

2016_06_18_-_ZS_V_Pohybu_-_Krasnice_03

2016_06_18_-_ZS_V_Pohybu_-_Krasnice_02