Naši učitelé v pohybu

Na první pohled by se mohlo zdát, že máme hotovo.

Škola je zapsána v rejstříku při MŠMT, prostory jsou pronajaty a prvňáčci přijati.

Ve skutečnosti se však v zákulisí pořád něco děje a kupříkladu naši učitelé jsou doslova v pohybu.

Pedagogický sbor, prozatím ve složení: ředitelka a učitelka Lenka Fialová a asistentka pedagoga a vychovatelka školní družiny Barbora Bečvářová (tedy já, vaše školní zpravodajka :-), rozhodně nezahálí a pro svou práci sbírají inspiraci, kde se dá.

Máme za sebou semináře Hejného matematiky, komunitního kruhu, programu Začít spolu, čtení genetickou metodou i metodou zvanou Sfumato (neboli splývavé čtení).

Navštívily jsme brněnskou ZŠ Letokruh a v nejbližší době se chystáme do ZŠ Školamyšl v Litomyšli.

A jednou za čtrnáct dní se v sobotu ráno opatrně krademe od svých spících potomků a svých drahých poloviček, abychom si daly rande na nádraží, přesunuly se do Prahy a tam se školily v  Kritickém myšlení.

Nedá mi to nezmínit, že kurz Čtením a psaním ke kritickému myšlení pro učitele 1. až 3. třídy, je opravdu dobře zpracovaný a tak si z něj odvážíme nejen teoretické poznatky, ale především spoustu nápadů na kreativní čtenářské dílny a další projekty, na něž už se těšíme, až je s dětmi rozjedeme v praxi.

Na kurzu se totiž sami stáváme žáčky, kteří si všechny lekce zkouší na vlastní kůži a rozhodně nám proto nehrozí otrava nudou. Právě naopak.

2016_04_18_-_ZS_V_Pohybu_-_Kurz_kriticke_mysleni

Pilně se tedy připravujeme na zářijový start a o nápady, jak dětem tu povinnou školní docházku zpříjemnit, nemáme nouzi. Na druhou stranu, člověk má chvílemi pocit, že se mu z toho množství informací a inspirace rozskočí hlava.

Ale nemusíte mít obavy.

My si to teď pěkně utřídíme, vymyslíme geniální projekty a dotvoříme ŠVP (školní vzdělávací program). Ale co je hlavní, nakonec se stejně ve velké míře necháme vést vašimi dětmi. Protože právě ony jsou důvodem, proč to všechno děláme 🙂

Komentáře