První rodičák alias rodičovská kavárna

Pro některé rodiče a často i jejich potomky bývají někdy školní rodičovské schůzky zdrojem stresu a obav, „co tam zas to moje dítě vyvádělo“, případně „co na mě zase ta úča našim práskne“. Pro jiné zase představují nutné zlo a otravnou povinnost. A jen málokdo, a to jak z řad rodičů, učitelů či dětí se na společné sedánky ve třídách vysloveně těší.

U nás ve škole na to chceme jít jinak.

Z rodičovských schůzek bychom rádi udělali spíše rodičovské kavárny, příjemná posezení, kde můžeme navzájem sdílet vše, co je ve škole aktuální, co nás zajímá nebo i děsí. Zkrátka otevřený prostor, kde má každý možnost se vyjádřit a čas strávený s dalšími rodiči a průvodci dětí si spíš užít než ho jen přežít.

První z takových „kaváren“ máme již úspěšně za sebou.

Rodiče zářiových prvňáčků si hned na úvod vyzkoušeli, jak budeme společně s dětmi, v kruhu, zahajovat vyučování, seznámili se s celým „pedagogickým sborem“, dostali nezbytné informace k tomu, co budou děti od září potřebovat a otevřeně promluvili i o případných obavách, které v souvislosti se školou mají.

Bylo to příjemné a hrůzu nenahánějící setkání a nám nezbývá než věřit, že v podobném duchu se ponesou i ta následující 😉

2016_06_29_-_ZS_V_Pohybu_-_RodKav_02

2016_06_29_-_ZS_V_Pohybu_-_RodKav_04

Chcete příště do kroužku usednout s námi a popovídat si o vlastním dítku, které byste k nám chtěli zapsat? Ozvěte se nám, rádi se s vámi potkáme 🙂

Komentáře