První školní den v námořnickém duchu

Přejeme si, aby naše děti škola bavila. A aby bavila i nás, dospělé.

Proto jsme pro první dny, možná i týdny, měsíce nebo celý rok (uvidíme, jak dlouho nás bude bavit  :-), zvolili hravé téma, které dětem usnadní pomyslné vyplutí do vod školního vzdělávání.

Oním tématem je dobrodružné cestování, putování do neznámých krajů písmen i čísel, objevování sebe sama i světa kolem nás.

V tomto duchu přišel dětem v posledních prázdninových dnech také dopis, který je měl na naši společnou cestu nalákat a připravit.

Když jsme se pak konečně prvního září s našimi šesti prvňáčky, jejich rodiči, sourozenci, babičkami a dědečky sešli, zbývalo nám už jediné. Společně se nalodit.

Ve škole děti přivítal jejich moudrý soví přítel Šalamoun, jehož děti znaly už ze zápisu a seznámil je s naší cestovatelskou školní hymnou.

1.skolni-den2

1.skolni-den1

Cestovatelská hymna

Autem nebo autobusem,

v létajícím balónu,

vyjedeme, vyletíme.

nad moře i pustinu.

Nastoupíme do letadla,

naskočíme do vlaku,

a pak lodí vydáme se,

až do země zázraků…

Hymnu doprovodila i stylová rozcvička, při níž se protáhli nejen malí školáci, ale též rodiče a pak následovala tajenka.

tanecek

nalodeni

Jakým dopravním prostředkem se do zmiňovaného putování pustíme?

Lodí!

Symbolicky jsme se proto pomocí vybarvených panáčků nalodili, sourozence a rodiče nechali na ostrovech, aby nám mohli zamávat a pak konečně přistoupili ke slavnostnímu pasování.

Naši prvňáčci byli pasováni na Školáky V Pohybu, maminky a tatínkové na Rodiče V Pohybu a naši učitelé na Průvodce V Pohybu…

pasovani_skolaku

pasovani2

Celá naše výprava skrze první den byla završena hledáním „pokladu“ dle mapy, v němž školáci objevili svou školní výbavu, a pak už nám nic nebránilo vrhnout se společně s rodiči na historicky první školní svačinu.

73

77

A jak to s námi bude vypadat dál?

Necháme se překvapit, ale věříme, že stejná radost ze školní docházky, jakou jsme pociťovali v den první, bude nás i děti provázet i nadále.

Na což jsme si, mimo jiné, připili (dětským šampaňským!) také při odpoledním slavnostním otevření školy.

Všem, kteří se k nám přišli podívat, pozdravit nás nebo nám popřát úspěšný start, děkujeme!

slavnostni-otevreni

Komentáře