Školní čarodějnice

Ačkoli nadpis je lehce zavádějící a na první pohled by se mohlo zdát, že jsme vedle školního psychologa a školního metodika prevence stvořili novou funkci, a sice školní čarodějnici (což by, jak tak o tom přemýšlím, některým z nás vůbec nebylo proti mysli), skutečnost je mnohem prozaičtější.

V rámci utužování vztahů mezi dětmi a rodiči jsme se totiž v hojném počtu sešli u příležitosti oslav tradičních čarodějnic.

Jsme si totiž vědomi skutečnosti, že kdybychom se scházeli pouze pracovně, mohli bychom při honu za výsledkem, tedy za tou úžasnou vypiplanou školou, snadno sklouznout k tomu, že bychom zapomněli na to nejdůležitější.

Na fakt, že nám jde především o to, aby škola nás i děti bavila.

A proto jsme školní čarodějnice zasvětili zábavě.

2016_04_30_-_ZS_V_Pohybu_-_Carodejnice_06

Jedli jsme, pili jsme, vážně i nevážně jsme konverzovali.

Ale jelikož jsme už zřejmě lehce školně postižení, usoudili jsme, že nechat děti svému zahradnímu osudu a nevyužít didaktický potenciál celé akce by byla škoda.

Výsledkem tak byla drobná bojovka pro budoucí žáčky všeho věku.

Děti se zlehka seznámily s původním významem keltského svátku Beltain a jeho magickým potenciálem, načež jim byl předložen zapeklitý úkol.

Vypátrat čarodějnici, která se rozhodla, že letos nedovolí jaru převzít vládu a na zemi rozpoutá nekonečnou zimu a tmu.

Nadšení hledači se tak proletěli na košťatech zahradou, aby lehce zklamaně konstatovali, že po čarodějnici není ani vidu ani slechu.

2016_04_30_-_ZS_V_Pohybu_-_Carodejnice_01

Vyluštili tajenku, která je dovedla k tajnému receptu na povzbuzující lektvar pro třešňové víly, k němuž poté sehnali nutné ingredience a v kotlíku umíchali úplný „vyprošťovák“.

2016_04_30_-_ZS_V_Pohybu_-_Carodejnice_02

2016_04_30_-_ZS_V_Pohybu_-_Carodejnice_03

2016_04_30_-_ZS_V_Pohybu_-_Carodejnice_04

Lektvarem zodpovědně zlili celý kmen rozkvetlé třešně a v naprostém tichu (díky moderním nahrávacím technologiím) pak mohli uslyšet tenounký vílí hlásek, kterak je posílá hledat prchající čarodějnicí k bráně.

Tam konečně dostihli slaměnou ježibabu a s velkou pýchou ji přepravili k ohni.

2016_04_30_-_ZS_V_Pohybu_-_Carodejnice_05

Spolu s čarodějnicí se nám snad podařilo spálit všechno staré, nepotřebné a ošklivé také v našich myslích a do té světlejší poloviny roku se pokusíme vykročit s nadšením a přáním, aby nám dobrá nálada a přátelská atmosféra celé akce, vydržela i v následujících měsících.

Rozhodně je totiž při našem neutuchajícím pracovním nasazení budeme potřebovat 🙂