Zápis prvních prvňáčků

Středa 10. února 2016 se zapsala do kroniky naší školy jakožto historicky první zápis prvních prvňáčků do první třídy.

Máme to teď vůbec pěkné období, všechno se děje úplně poprvé, všechno ještě voní novotou, všichni jsou plni očekávání…

Ale vraťme se k zápisu.

S odstupem několika dní a s prvními zpětnými vazbami můžeme tuto akci nazvat úspěšnou, skvělou až úžasnou. Atmosféra byla uvolněná, občerstvení bylo chutné a co je nejdůležitější, děti se opravdu bavily.

Zápis jsme totiž pojali jako hru.

Na úvod se dětem představila školní víla a obeznámila je s neštěstím, které nás postihlo. Školní maskot, moudrý soví plyšák Malý Šalamoun byl unesen neznámým pachatelem, který za jeho navrácení požadoval nemalé výkupné.

Děti se však nadšeně chopily iniciativy, na šesti stanovištích splnily rozmanité úkoly, tvorbou měšce na mince počínaje a opičí dráhou konče, shromáždily dostatek penízků a společně s vílou je umístily do truhly.

A pak čekaly, co se bude dít.

Když už se napětí dalo krájet, na scéně se náhle objevil král Šalamoun, moudrý vladař s papírovou korunou, truhlou s výkupným a hlavně svým chráněncem, Malým Šalamounem, v podpaží.

Děti zajásaly, přijaly od krále poděkování a diplomy a zcela přízemně se vrhly na připravené občerstvení.

A tak jsme společně hodovali, vyplňovali přihlášky a těšili se z toho, že celá škola je V Pohybu a my toho můžeme být součástí 🙂

2016_02_10_-_ZS_V_Pohybu_-_Zapis_01

2016_02_10_-_ZS_V_Pohybu_-_Zapis_02

PS: Více fotek již brzy v naší fotogalerii 🙂

Komentáře